Botanická zahrada Praha

16.3.2013

Jako každý rok i letos se konala v Botanické zahradě v Praze výstava orchidejí. Opět se bylo na co dívat, vše hrálo barvami. V budově pod skleníkem byl rovněž prodej orchidejí a tak kdo chtěl, měl si co odnášet.

ZOO Plzeň

29.7.2012

Jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad najdete v Plzni. Tato zahrada je zároveň i botanickou, což přispívá k lepšímu vnímání presentovaných lokalit světa. Hodně upravené a velké výběhy, spousty zajímavostí, občerstvení na ideálních místech, to vše v nás zanechalo velmi pozitivní dojem a svědčí o tom, že to zdejší zaměstnance opravdu baví. Za návštěvu to zde opravdu stojí, můžeme jedině doporučit.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

30.9.2011

Na ZOO ve Dvoře Králové nad Labem jsme se dlouho těšili. Velkým lákadlem bylo mimo jiné Safari vlastním autem. Máte zde možnost po stanovené trase projíždět velkými výběhy a pozorovat zvířata. Záleží jen na Vás, kde si zastavíte a jak dlouho v daném místě pobudete. Ostatní mohou kolem projet a Vy si jen sledujete a případně fotíte. Někdy se dostáváte do takové blízkosti, až mrazí. Hlavně zachovat klid, vždyť je to je buvol. Na závěr nezapomeňte na klasickou ZOO, i zde je co sledovat. V restauraci taky dobré jídlo, návštěva se vyplatila a odcházíme plni příjemných dojmů.

Zoopark Chomutov

11.6.2011

Tak trochu jiné pojetí Zoo vám nabídnou v Chomutově. Jedná se o zoopark, který se rozprostírá na velké ploše. Je rozdělen do tří zón, kde v první se příjemně procházíte a okolo jsou zvířata. Pro děti je zde spousty prolézaček. Druhá a třetí část je dostupná pouze Safari expresem, který je vybaven reproduktory a od průvodkyně posloucháte výklad. Expres Vás bude vozit po loukách do různých zákoutí, kde se zrovna nachází zvěř. A někdy taky ne, protože přešla jinam. Na závěr projedete třetí zónou, kde dávají do pořádku skanzen. Velmi příjemné je vstupné, které je oproti jiným zoo i více než poloviční.

Fata Morgana - Orchideje

13.3.2010

Neuplynulo ani půl roku a máme tu znova výstavu Orchidejí. Tentokrát se koná v Botanické zahradě v Praze ve skleníku Fata Morgana. Bylo se na co dívat a tak si snad každý nějakou líbivou mezi fotkami najde.

Výstava orchidejí v Praze

3.10.2009

Nalezeno na internetu, v Praze Letňanech se koná výstava orchidejí. Rozjeli jsme se tam s Janou podívat a pokochat oči. Výstava však byla spojená s výstavou modelů a nacházela se pouze v jedné a to té nejmenší hale. I tak se na některé orchideje můžete podívat. Příští rok se chceme rozjet do Drážďan na pravidelnou a velkou výstavu tam konanou.

ZOO Praha

15.8.2009

Rozhodli jsme se vyzkoušet jinou ZOO a padla volba na Pražskou. Nachází se pod Botanickou zahradou v Tróji. Musíme uznat, že je velmi pěkná a zvířata tu mají hezké prostředí s velkými výběhy. Stánky s občerstvením jsou z přírodních materiálů včetně střechy. Když se budete pozorně dívat, najdete tu značky kam sahala při povodních voda. V podstatě je to celá spodní část až k lanovce. Představa, jak za těch pár let dokázal Petr Fejk s lidmi vše uvést do pěkného stavu je neuvěřitlná. To v jiných ZOO nezvládají a nemají povodně. Aby toho nebylo málo, tak tu letos v květnu otevřeli v horní části dřevěnou rozhlednu odkud je Praha jak na dlani.

ZOO Ústí nad Labem

13.6.2009

Uplynul nám rok a tak jsme se šli podívat, co je zde nového. Počasí přálo a bylo co sledovat. Když se zastavíte nahoře v restauraci a sednete si ven, tak zapomenete, že je okolo Vás město. Uvidíte všude jen přírodu.

Botanická zahrada - Praha

1.5.2009

Máme tu již třetí Botanickou zahradu a to v Praze. Nachází se v Troji a je ve svahu. Je jen na Vás, zda si zvolíte trasu nejprve z kopce a poté nahoru, nebo obráceně. Brány jsou dole i nahoře. Zahrada je rozlehlá, větší část je však neudržovaná. Dokonce na mnoha místech nenajdete ani cedulky s označením co zde je. Jedinou záchranou tak zůstává skleník, který je pěkný a dal by se srovnat s tím v Teplicích. Byla zde zároveň výstava motýlů, kteří volně poletovali a bylo se na co dívat. Z exteriéru až na Japonskou zahradu však zůstalo zklamání.

Ústecká ZOO

24.5.2008

V Ústecké ZOO je to docela výkonn vyšplhat na kopec a potom dolu. Pro lenochy tu však jezdí vláček a je potom na každém, kde vystoupí. Konají se zde různé akce např. cvičení lachtana.

Botanická zahrada Teplice

12.5.2007

Po znalosti Liberecké botanické zahrady jsme očekávali alespoň stejnou úroveň, když jsme jeli do Teplic. Skutečnost předčila naše očekávání. Daleko lepší než Liberec a ta rozsáhlá venkovní expozice s možností relaxace na lavičkách nemá chybu. Jen pozor na fotoaparát, uvnitř občas probíhá od stropu rosení. Stojí to za výlet.

Jen tak pro radost

Tady najdete několik snímků většinou květů a vázaných kytek pro potěšení oka. Pocházejí převážně z testování jak zachytit něco co je krásné jako celek ale i jako detail.

Okolí Šachova

7.5.2006

Nevíte kde to je? Pokud jste z Ústí nad Labem tak je to do kopců nad Povrly. Silnice sice nic moc ale ten klid a prostředí dýchající pohodou a hlavně tichem, to je pro procházku a odpočinek na louce jak dělané. A když se k tomu připojí hezké počasí tak není co řešit.

Povodně 2006 - Ústí nad Labem

duben 2006

A je to tady znova. Moc dlouho to od roku 2002 nevydrželo. Opět uzavřen nový most a navíc hasiči bojují 24 hodin denně o udržení podjezdu pod tratí na starý most Edvarda Beneše. Starají se o několik čerpadel. Jinak budou oba břehy spojeny pouze vlakem přes železniční most. Hladina Labe je necelých 9m.

Západy slunce

červenec a srpen 2005

To co uchvátí každého začínajícího fotografa krajiny a nebál bych se říct, že si tím musí každý projít. Podíváte se na nebe jak čaruje s barvami a už vás to má. Fotíte, zkoušíte, mažete a tato činnost vydrží dost dlouho.

Botanická zahrada Liberec

2.4.2005

Máte rádi kytičky a ještě neznámé? Tak to je čas navštívit Botanickou zahradu v Liberci. Ve sklenících najde spousty překrásných exemplářů a v některých se navíc hodně ohřejete. Velmi příjemné odpoledne.

Jméno:
Heslo:

Jak bude na focení?

zdroj dat: Meteopress

Webmaster:  Kratochvíl Petr   ¦  Copyright © - Foceno.cz  ¦  Webhosting:  Station.cz