Hrad Velhartice

27.7.2012

Protože jsme se nacházeli u Plzně a bylo zapotřebí odevzdat hotové fotografie jedněm zákazníkům, tak jsme se za nimi vydali. Při cestě nazpátek nedaleko Kašperských Hor jsme se zastavili neplánovaně na hradě Velhartice. Jednou ze zajímavostí byla zmrzlina ze zmraženého ovoce, a na výběr bylo hned několik druhů. Obsluha dala porci do misky ve stroji, přidala smetanu a potom ručně spouštěla něco jako šnek v mlýnku na maso a vypadla z toho zmrzlina a výborná. Následovala prohlídka hradu a protože zde měli katapult koulí a kamenů, tak došlo na zkoušku i tohoto.

Hrubý Rohozec

6.7.2012

Zámek Hrubý Rohozec v Turnově nás učaroval velmi zvláštní prohlídkou. To, že je občas průvodce v dobovém kostýmu jsme si už zvykli, zde šli ještě dál. Každá místnost ze zámeckého okruhu měla svého průvodce a samozřejmě v jiném kostýmu. Ti si nás předávali a my se jen těšili, co bude následovat za místnost a kdo v ní bude a jak oblečen. Velmi příjemné ozvláštnění prohlídek, opravdu si zaslouží pochvalu a doporučení pro případné zájemce.

Konigstein

4.7.2012

Opravdu nepěkné počasí se ráno dostavilo, když jsme si naplánovali výlet lodí z Děčína do Bad Schandau a odtud návrat pěšky. Navíc v Děčíně nás zaskočili tím, že loď nebude v Bad Schandau zastavovat a pojede až do Konigstein, protože je tu skupinka, která tam jede. Odpískat výlet anebo jet někam, kde nevíme co je a pěšky už je to daleko, to byla základní otázka. Zvítězila možnost jet a podívat se na největší skalní pevnost v Evropě ve výšce 240m nad hladinou Labe. I přes nepřízeň počasí to stálo za podívanou a nelitujeme. Cestou zpět už se i počasí umoudřilo a plavba lodí byla příjemná.

Botanicus

23.6.2012

Jedním z výletů k doporučení je Botanicus nedaleko Lysé nad Labem. Je to centrum řemesel, bylinných zahrad, užitkových zahrad a několika málo zvířat. Když budete mít štěstí nebo si to podle kalendáře akcí dostupného na internetu naplánujete, tak si budete moci řemesla i vyzkoušet. Např. vytočit z hlíny hrnek, smotat lano, udělat svíčku, vyrobit mýdlo, atd. Dále zde byly ukázky letu dravců, poutavé vyprávění o sovách a jiných opeřencích. Den Vám uteče jako voda.

Výlety v roce:   2013  |   2012  |   2011  |   2010  |   2009  |   2008  |   2007  |   2006
Jméno:
Heslo:

Jak bude na focení?

zdroj dat: Meteopress

Webmaster:  Kratochvíl Petr   ¦  Copyright © - Foceno.cz  ¦  Webhosting:  Station.cz