Advent na Křivoklátě

7.12.2008

Tak jsme se vydali na vánoční jarmark na Křivoklát. Bylo co poslouchat, hrála zde skupina Collegium Fiddledolce, konalo se divadlo, bylo se na co dívat a to nejen co se zboží týká, ale především na dobové kostýmy, předvádění řemesel i spoustu dobrůtek. A že byly opravdu dobré jsme poznali na vlastní jazýček. Pokud tam pojedete, tak nezapomeňte navštívit Medoládovnu a dát si teplou medovinu nebo řidiči některý z čajů.

Zubrnice - Velké Březno

16.11.2008

Pár změn termínu a je tu výlet v okolí Ústecka. Nakonec se konal ze Zubrnic přes Pláň do Velkého Března. Prošli jsme okolo naleziště zkamenělin a taky okolo domku který Martin pojmenoval "Tančící dům". Končilo se v restauraci Tivoli. Pokud sem půjdete, doporučuji si dát "Cibichovu svačinku". Nejdete ji v předkrmech.

Podzim na Ještědu

11.10.2008

Při dnešním výletu do Liberce došlo i na výhled z Ještědu. Sice byla mlha až těsně před Liberec, tam však někdo rozřízl oblohu a kde se vzalo, tu se vzalo sluníčko. Na pár snímků a atmosféru toho dne, kterou jsem se snažil zachytit se můžete podívat.

Podzimní Prácheňsko

4.10.2008

Část pohádky "Pyšná princezna" se odehrává na Prácheňských skalách. Že je toto místo kouzelné zejména na podzim se můžete přesvědčit na fotkách zachycených v jednom malebném dni.

Tanečnice u Krásné Lípy

27.9.2008

O jednom víkendu jsme se vydali s Janou na houby a odpoledne na rozhlednu zvanou "Tanečnice". Na horizontu byl sice opar, to však nic neměnilo na příjemně stráveném dni se zkoumáním nových zákoutí naší republiky. Dokonce byla vidět i nedávno navštívená rozhledna v Hinterhermsdorfu.

Hinterhermsdorf 2008

13.9.2008

Vstávat když ostatní ještě spokojeně spí. To byl začátek výletu z Mikulášovic po žluté, napojit se na modrou přes Hinterhermsdorf do Obere Schleuse, dát si něco dobrého a pokračovat po červené k hranicím a po modré na Brtníky. Cestou se bylo na co dívat, příjemně překvapily české popisy na německé straně. Vrátili jsme se až v devět večer. 17,2km jsme zdolali v klidném tempu a ještě nasbírali podél cesty slušnou porci hub do polévky. Stálo to za to.

Konopiště 2008

24.8.2008

Příjemnné počasí a touha poznat něco nového nás zavedla na zámek Konopiště. Prohlídka zámku se dělí na tři okruhy, které se platí zvlášt. My jsme si vyrali druhý ohruh. Je to pěkné, jen kdyby bylo více času na prohlížení. Zato s jídlem je to zde krize. Hospoda mizerná a jediná, buřty a obložené housky na nádvoří předražené. Pod zámkem je přístupná Růžová zahrada a je tam příjemná procházka.

Křivoklátsko 2008

16.8.2008

Tento výlet byl kritický na počasí. Auto jsme nechali u Jezzu a vydali se na Křivoklát. Na nádvoří předváděla své umění sokolnice a to přímo pod Medoládovnou. Po příjemném posezení ale začalo pršet. Za dost vydatného deště jsme se vraceli k autu a hospodě. Protože pršet nepřestávalo, došlo na návrat. Cestou jsme se zastavili v muzeu sportovních vozů v Lánech. Franta to bohužel odnesl zdravotně.

Plasy a Křivoklátsko

2.8. - 9.8.2008

Na letišti v Plasích se letos opět konalo soustředění pilotů na kluzácích. Vzala jsem si týden dovolené a vyrazila za nimi. Také jsem přibalila nový fotoaparát, jelikož bude na čem zkoušet focení a učit se ho ovládat. Součástí dovolené byl výlet do kláštera v Plasích a také na Křivoklát. A jak se dařilo se můžete podívat.

Stará Oleška - 2008

28.6. - 5.7.2008

Tradiční stanový tábor ve Staré Olešce se letos opět konal v hojném počtu. Celý týden bylo pěkné počasí a tak bylo co dělat a kam chodit na výlety. Dva z nich najdete zachycené níže. Okolí opět nezklamalo, houby sice ještě nerostly ale v přírodě bylo příjemně a klid. Najdete zde fotky nejen ze stezky odvahy, ale i prostředí tábora a okolí.

Pravčická brána

3.7.2008

Druhý neméně krásný výlet byl z Mezné Louky na Pravčickou bránu se Sokolím hnízdem a dále ke Třem pramenům. Zde jsme chtěli pokračovat na lodičky v Divoké soutěsce, ale zjistili jsme, že jezdí jen do 16:30 a to by se nestihlo. Navíc začala přicházet únava a projíždějící kyvadlová doprava Hřensko - Mezná Louka provozovaná německou stranou nám po mávnutí zastavila. Z Pravčické Brány ke Třem pramenům je to pěkně z kopce a pokud to budete chtít jít v obráceném směru, připravte se na pěkný výstup.

Ještěd

1.7.2008

Jedním z výletů během dovolené ve Staré Olešce byl výlet na Ještěd. Nejen že nahoře nebylo vedro, také viditelnost byla docela slušná. Už z restaurace lákal pěkný pohled na okolí a následně venku se dalo stále něco fotit a sledovat. Auto můžete nechat dole u lanovky a vyjet s ní, nebo jet autem až k hotelu - vyjde to i levněji. Je tu jen riziko, že hned nezaparkujete a budete muset čekat. Cestou zpět jsme se ještě zastavili na Prácheňské skále, kterou znáte z pohádky Pyšná princezna. Pojďte se podívat.

Nymburk - Poděbrady

8.5.2008

U tradičního výletu do Poděbrad Franta Moravec změnil trasu a stálo to za to. Vycházelo se z Nymburku podél Labe až do Poděbrad, kde se po malém občerstvení šlo na loď "Král Jiří". Plulo se na soutok Labe s Cidlinou, následoval oběd (úhoře tu dělají výborného) a pokračovalo se dál pěšky kolem golfových hřišť na vlak.

Sychrov

3.5.2008

Nedaleko Turnova se nachází zámek Sychrov ze 16. století. Máte-li rádi procházky tak po hodinové prohlídce zámku doporučuji projít se v rozlehlém anglickém parku. Když budete mít štěstí, tak zde můžete vidět i ukázku s dravci. Vše je v zámku i parku udržované a tak je to pro strávení velmi nádherného dne jak dělané.

Dolní Bousov

3.5.2008

Pokud někdy pojedete přes Kněžmost na Sobotku, tak se zastavte v Dolním Bousově kde mají na náměstí výbornou cukrárnu s poctivou šlehačkou. Na uvolnění si můžete udělat malou procházku okolo hřiště.

Kokořínsko 2008

23.3.2008

Tento výlet začal tím, že jsem s Janou byl ráno při odjezdu na špatném nádraží, našteští vlak přes Střekov jel. U Mělníka vykukovalo sluníčko, při příjezdu do Mšena však sněžilo. Cukrárna otevírala až v 9:00 a protože jsme tam byli již v osm tak se šlo dál. Kam jsme cestou přišli, tam se otevíralo až za hodinu. Zlomilo se to až v Kokořínském dole neudržovanou hospodou "U Grobiána". Padl zde nádherný výrok, že pokud bude další restaurace otevřena tak platí Franta becherovku mě a pokud bude zavřená tak mu jí tam platím já. :-)) Po cca 100m byla otevřená a krásně vytopená pořádná restaurace. Zde jsme přečkali sněhovou vánici a pokračovali na Kaninu odkud byl odjezd.

Výlety v roce:   2010  |   2009  |   2008  |   2007  |   2006  |   Letošní výlety
Jméno:
Heslo:

Jak bude na focení?

zdroj dat: Meteopress

Webmaster:  Kratochvíl Petr   ¦  Copyright © - Foceno.cz  ¦  Webhosting:  Station.cz